Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

DS Automobiles C sınıfına geldi: Yeni DS 4

Fransız PSA Grubu’nun premium markası DS Automobiles ürün çeşitliliğindeki en önemli boşluğu dolduracak modeli DS 4’ü tanıttı.

Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen fuarlarda DS 4 Crossback ismiyle anılan konseptlerin ardından Fransız lüks otomobil üreticisi C sınıfına getirdiği bu modelin nihai isimlendirmesinde Crossback ifadesine yer vermedi. Aslında yine bir Crossover modeli olan DS 4’te bu sefer daha alçak bir tavan çizgisi ve Coupé görünüm tercih edilmiş.

Peugeot’nun büyük bütçeli yatırımlarla hayata geçirdiği EMP2 platformunun modüler yapısı sayesinde istendiğinde yalnızca termik motorlu, hibrit veya yüzde yüz elektrikli şekilde üretebilen modelin E-Tense versiyonu hibrit teknolojisinin getirdiği son nimetlerden faydalanıyor.DS MATRIX LED VISION , DS Nightvision ( gece görüş kamerası ) , DS Drive Assist 2.0 ( yarı otonom sürüş seviye 2 ) , Hydractive süspansiyonlar ve el işçiliği ile özenle hazırlanmış kabin gibi markanın imzası haline gelen özelliklere DS 4’te de yer verilmiş.

Groupe PSA Türkiye çatısı altında Koluman Motorlu Araçlar’ın bir yeni markası Monde Motorlu Araçlar bünyesinde ülkemize 2022 yılının ilk çeyreğinde gelecek yeni DS 4’ün 7 farklı çok özel renk seçenekleri ve 20″ ebada kadar çıkan özel jant tasarımlarıyla lüks sınıfta farklı görünmek isteyenlere yepyeni bir seçenek sunulmuş olacak.