Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Honda yeni HR-V ile tamamen Hybrid çağını başlatıyor

Türkiye ve İngiltere fabrikalarını 2022 yılında kapatıp yepyeni modeller ve küresel üretim yapılanmasına hazırlanan Japon endüstri devi Honda, artık standart olarak yalnızca Hybrid modeller sunacağı yeni dönemin önemli modellerinden HR-V’yi gün yüzüne çıkardı.

Dünyada kompakt SUV / Crossover kavramı henüz oluşmaya başlamışken ilk temsilcilerinden biri olan HR-V , 2000’li yılların başlarında Civic platformu kullanan bir modeldi. Özellikle markanın odak pazarı ABD’de çok satan HR-V ülkemizde de görülmüştü. Daha sonra Jazz platformunda kompakt Crossover / SUV boşluğunu doldurmak üzere yeniden hayat bulan HR-V günümüzde Turbo V-TEC ile yoluna devam ediyor. Ancak bu çok uzun sürmeyecek…

2021 yılı sonunda üretimine başlanacak yepyeni ve gelişmiş Hybrid sistemli ( Honda buna e:HEV kısaltmasını vermiş ) H-RV, markanın yepyeni yalın tasarım anlayışıyla önceki nesillere hiç benzemeyen görünüşü ve ölçüleriyle gelecek.

Şimdilik üretime çok yakın konsept ve iç mekan görselleri yetineceğimiz yeni modelin teknik detayları önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Benim ilk bakışta anladığım; Honda’nın dünyanın tüm pazarlarına hitap eden çok önemli bir modeli olacağı yönünde.