Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Yeni C-Serisi satışa sunuldu

Mercedes-Benz’in en sevilen ve çok satan modellerinden C-Serisi, otomobil tutkunlarının W206 koduyla bileceği beşinci nesliyle bizlerle.

Stuttgartlı üreticinin, miladı 1982 model yılında tanıtılan 190 modeline dayanan ilk kompakt sınıf modeli C-Klasse’den bu zamana kadar 10,5 milyon adet üretilmiş. Lüks denince akla gelen markanın daha çeşitli müşteri kitlesine ulaşmasını sağlayan bu modelin tarihinde çok önemli motor sporları ve satış başarıları var.

Yeni C-Klasse ( ben özellikle Almancasını kullanmayı tercih ediyorum ) Alman üreticinin standartları yükseltilmiş konfor alanı sloganıyla dünya prömiyerini gerçekleştiriyor. 2020 yılında hiç yoktan yere karşılaştığımız pandemi belasıyla kişisel alan ve konfor alanı kavramlarının önemini vurgulayan bu tanıtım teması gerçekten W206’ının kendisi kadar ilgi çekici.

Yıldızın her daim en önemli ve teknolojik atılımlarını gerçekleştirdiği amiral gemisi S-Klasse’den izler taşımasına önem gösterilen C-Klasse , bu geleneği 1993’deki orijinal modelden beri sürdürüyor.

Yeni ön ızgara, Mercedes yıldızlı hava giriş muhafazaları, uzunlamasına motor geleneği heybetli ön kaput ve keskin kat izleri Mercedes’in ağır başlı kimliğinden ayrılıp daha genç kullanıcı kitlesine verdiği önemi gösteriyor.

Arka kısımda S-Klasse’ninkilerle birebir aynı şekli ve LED düzeni ile ölçeklenmiş far grupları, yine bizleri ilk görüşte ” bu acaba S mi C mi ? ” sorularına yöneltecek kadar benzer.

Boyutları artan C-Klasse ‘de önceki nesillerde en çok kafalara takılan arka yolcu yaşam alanına müdahale edilmiş; + 22 mm omuz mesafesi, +13 mm arka baş mesafesi ve +35 mm arka yolcu diz mesafesi ölçüleriyle dünyanın en prestijli otomobil üreticisi artık kompakt sınıfta daha konforlu.

Elektriklenme geçiş sürecinde ara basamak olan hibrit sistemler bu modelle ilk kez pazarla buluşuyor; tamamı 4 silindirli turbo beslemeli benzin ve dizel motorları artık 48-Volt elektrik sistemiyle şanzıman ve motor arasına konumlanan ISG ( integrated starter generator ) elektrik motoruyla destekleniyor. Bu zamana kadarki en performanslı ve en az yakıt tüketim değerlerine sahip güç üniteleri ortaya çıkmış oluyor.

Yeni C-Serisi ülkemize şimdilik C 200 4 MATIC Edition 1 AMG donanımında 977 bin TL‘den başlayan fiyatlarla getiriliyor…