Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Yeni yıl yeni Hyundai: Tucson N Line

Geçtiğimiz aylarda ilk görselleri paylaşılan Hyundai Yeni Tucson’un Alman rakiplerini epey tedirgin edecek N Line versiyonuna kavuşuyor.

Avrupa’da en çok satılan Hyundai modeli unvanını elinde bulunduran Tucson, Koreli üreticinin her nesilde devrim niteliğinde yaptığı değişikliklerle bambaşka bir şekilde geliyor..


Tucson N Line’ın heybetli duruşu, markanın “Sensuous Sportiness” adını verdiği yeni nesil tasarım dilinden geliyor. N Line’ın performansı yüksek bir model olduğunu dışarı yansıtmasında yardımcı 19 inçlik çok kollu alaşım ajantlar ve son dönemin modası aşırı agresif ifadeli yeni LED farlarla verilmiş.

Tucson N Line’in iç mekanında süet benzeri kaplamalı spor koltuklar, modele özgü direksiyon simidi ve parlak kırmızı dikiş detayları modelin standart versiyonlardan ayırt edilmesini sağlıyor.

Tucson N Line, tamamen Avrupa’da geliştirilip test edilen bir model. Bu sebeple, öncelikli olarak bölgedeki müşterilerin beklentileri göz önüne alınarak üretiliyor. Sportif görünüm kadar üst düzey sürüş özellikleriyle de iddiasını sağlamlaştıran Hyundai Tucson N Line, üstün bir yol tutuş için Elektronik Kontrollü Süspansiyon sistemi ile donatılmış. ESC sayesinde sürüş dinamikleri, yol ve kullanım tarzına göre otomatik olarak adapte olabiliyor. Hıza ve sürüş koşullarına göre anlık olarak reaksiyon gösteren bu süspansiyon, özellikle virajlarda her bir tekerlekteki sönümleme kuvvetini kontrol ederek yalpalamayı, yatay ve dikey hareketleri azaltıyor. Hyundai Motor Europe Teknik Merkezi’ndeki (HMETC) mühendisler tarafından geliştirilen bu sistem, böylelikle aracın sportif görünümüne uygun olarak daha da fazla sürüş keyfi sağlıyor.

Güncel versiyonda olduğu gibi, N Line’da da hem güç hem de verimlilik için çeşitli güçlere sahip motorlara yer veriliyor. Maksimum verimlilik için beş farklı Hyundai Smartstream motorla donatılan otomobilde, sadece 1.6 litrelik hacme yer veriliyor. Ülkelerin satış stratejileri ve müşteri tercihlerine göre farklılık gösteren bu motorlar arasında en dikkat çeken ünite, hiç şüphesiz 1.6 litrelik 265 PS gücündeki Plug-in Hybrid. Aynı motorun 230 PS gücündeki bir hybrid versiyonu daha bulunurken ayrıca 48V Hafif Hibrit ile donatılan 180 veya 150 PS’lik seçenekleri de var. Elektrifikasyon destekli olmayan turbo beslemeli, benzinli 1.6 T-GDI seçenek 150 PS güç üretirken, 136 beygir gücündeki 1.6 litrelik dizel ünite ise 48V Hafif Hibrit tekknolojisi ile donatılmış.

Yeni Tucson N Line, 2021 yılının ikinci çeyreğinden itibaren Avrupa’da satışa sunulacak. Hibrit ve Plug-in Hybrid versiyonlar ise yaz aylarında showroomlardaki yerini alacak.

Yeni Motorlar
• 1,6 T-GDI Plug-in Hybrid (265 PS)
• 1,6 T-GDI Hybrid (230 PS)
• 1.6 T-GDI 48V MHEV (180 veya 150 PS)

• 1,6 T-GDI (150 PS)
• 1,6 CRDi 48V MHEV (136 PS)